3 najbardziej przydatne dekoracje ogrodowe

Chcesz udekorować swój ogród tak, by jednocześnie każda z ozdób posiadała dodatkowe, pożyteczne zastosowanie? Poniżej zamieszczone zostało zestawienie trzech dekoracji spełniających funkcje użytkowe i zdobnicze.

Doniczki

W obecnych czasach na rynku dostępny jest szeroki wybór donic ogrodowych, które – oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji – cieszą również oko każdego, aktualnie przebywającego w ogrodzie. Jeśli chcesz wprowadzić na swój przydomowy taras trochę delikatności wybierz te o jasnych, stonowanych kolorach, w przypadku jego ożywienia wypróbuj żywych i jaskrawych. Bardzo ciekawą i funkcjonalną alternatywą do zwykłych, stojących donic są te wiszące, sprawdzające się nawet w najmniejszych ogrodach. Jeśli szukasz pomysłu na udekorowanie warzywniaka, a jednocześnie zależy Ci na funkcjonalności, idealne okażą się duże drewniane skrzynie nadające otoczeniu sielskiego klimatu.

Stół ogrodowy i świece

Czy jest coś przyjemniejszego niż letnie, niedzielne śniadanie na świeżym powietrzu? Stół, który pełni tak ważną funkcję w tym czasie może być również świetną dekoracją urozmaicającą Twój przydomowy ogródek. Wspaniałą kompozycją z tym meblem będą świece ogrodowe, dające mnóstwo światła podczas długich wieczorów. Dodatkowo, pozwolą one na zaoszczędzenie sztucznego oświetlenia. Osobom, które chcą jeszcze bardziej wyostrzyć zmysły, proponujemy świecie zapachowe. Ekologia i funkcjonalność w jednym!

Zbiornik wodny

Woda jest bardzo ważnym elementem przyrody, niezbędnym do życia nie tylko roślinom, ale również zwierzętom. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem niewielkiej fontanny lub wykopaniem oczka wodnego nie wahaj się dłużej! Zbiorniki te w ogrodzie oprócz pełnienia funkcji dekoracyjnych pozwolą na zapewnienie małym gościom – wiewiórkom, ptakom i płazom – odrobiny wody, szczególnie w upalne dni i susze. Te piękne dekoracje z całą pewnością zapewnią Ci dużo relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + 17 =